Ana Sayfa  /  DÜNYA YAŞAM  /  Kızını dış dünyadan kurtarmak için 26 yıl eve hapsetti
  • Facebook da Paylaş
Kızını dış dünyadan kurtarmak için 26 yıl eve hapsetti
  • 28-06-2020
  • 0 yorum
  • 21682 okunma
Rus bir kadının, kızını 26 yıl boyunca esir gibi tuttuğu ortaya çıktı. Kadının annesi Tatyana Bushueva, iddialara göre bunu yalnızca 'kızını dış dünyadan korumak için' yaptı.

42 yaşında olan Nadezhda Bushueva, yıllar sonra ilk kez evden çıktı. Anne kız yıllar boyunca evde birçok kediyle yaşadı. Evde elektrik ve su bulunmuyordu. Bu nedenle de Nadezhda, 2006 yılından bu yana yıkanmadığını da kabul etti. Saçlarının aldığı şekilden de bu açıkça görülüyordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nazdezhda annesiyle aynı yatakta uyuduğunu, evin kedilerle ve farelerle dolu olduğunu, bu hayvanların da kısa zamanda öldüğünü söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadezhda annesiyle aynı yatakta uyuduğunu, evin kedilerle ve farelerle dolu olduğunu, bu hayvanların da kısa zamanda öldüğünü söyledi.

Hayvanların öldükten sonra da dışarı çıkarılmadığı söyledi. 

"Hayatım kedilerin hayatından daha kötü. Kedilerin bile benden daha fazla hakkı var. Artık var olduğumu bile düşünmüyorum. Yaşayan bir ölüyüm aslında."

Tatyana emekli olduktan sonra kızıyla beraber resmen tecritte bir hayat yaşıyor. Annesi yetkililerden ve sosyal hizmetlerden yardım almayı reddediyordu. 

Tatyana emekli olduktan sonra kızıyla beraber resmen tecritte bir hayat yaşıyordu. Annesi yetkililerden ve sosyal hizmetlerden yardım almayı reddediyordu.

İlk başlarda, kızı 16 yaşlarındayken onun evden dışarı çıkmasını engelliyordu. Zamanla Nadezhda da evden çıkmamaya alıştı ve denemekten vazgeçti. Söylenenlere göre annesi okulu bitirmesine veya bir işe girmesine izin vermiyordu.

 

Nadezhda'nın annesi hastaneye yatırıldıktan sonra yetkili Vasily Tovarnov ile konuştu.

 
 
Nadezhda'nın annesi hastaneye yatırıldıktan sonra yetkili Vasily Tovarnov ile konuştu.

Tovarnov "Nadezhda ofisime kendi kendine geldi. Ona yemek yedirmek istedik, sandviçleri hazırladık. Hiçbir şey yemek istemedi ama akıl sağlığında bir sorun yoktu." dedi. 

Yıllar boyunca kapı dışına çıkamayan kadın, yetkililerden kendisine bir iş bulmalarını istedi. Yerel medyanın haberlerine göre Nadezhda her ne kadar normale dönmeye çalışsa da, bir yandan da hayatında çok fazla değişiklik yapmaktan ve dünyayı anlayamamaktan korkuyor. Dış dünyaya olan korkusu, annesi hastaneye yatırılacağı zaman hastaneye gitmesini bile engelledi.

 
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV